دغدغه هاي شيرين
شماره خبر : 138920
اصطلاحي در مورد ترديد يک سر مربي براي انتخاب بهترين بازيکنان بعلت کثرت بازيکنان هم طراز در فوتبال وجود داشته که به آن " دغدغه هاي شيرين " مي گويند .

تورج عاطف

دغدغه شيرين مي تواند براي يک سر مربي بسيار زيبا باشد اما گاه به گاهي حضور نفرات آماده هم طراز باعث مشکلات روي نيمکت و حتي ترک تيم توسط مهره هاي ارزشمندي مي شود که مي توانستند به تيم کمک کرده و حال در جهت تقويت تيمهاي رقيب پيراهن خود را بعلت بي صبري عوض مي کنند !

ديگر کمتر بازيکني را مي بينيد که تحمل قديمي ها را داشته باشد آن گونه که در روزگار گذشته بود به خصوص که سال جام جهاني باشد و بي ترديد بازيکنان علاقمند هستند که در ترکيب تيم باشند .

سال گذشته پرسپوليس در مقاطعي از فصل دچار کمبود بازيکن شد و شايد شکست در بازي برگشت در برابر رقيب هميشگي اش ارتباط مستقيم به همين مسئله داشت !

پرسپوليس در آغازين هفته ها ساسان انصاري را از دست داد و بعد در نيم فصل به ناگهان نور الهي و عاليشاه هم ساز جدائي زدند و خريد هاي خارجي يعني بازيکناني چون گولج و پريموف و يانسکي هم چنگي به دل نزدند و اين گونه بود که روزي ماهيني هافبک تدافعي مي شد و يا مدافع چپ و مياني هم قرار گرفت و احمد زاده به دفاع چپ رفت و ربيع خواه هم در سه پست دفاع مياني و دفاع چپ و پست تخصصي خودش يعني هافبک تدافعي بازي کرد و مشکل اينجا بود که خريد هاي نيم فصل پرسپوليس بجز سروش رفيعي چندان باب ميل برانکو نبودند و در اين ميان آرام طبع هم معلوم نشد چرا هيچگاه به بازي گرفته نشد

امسال پرسپوليس بازيکنان به مراتب بهتر از سال گذشته دارد مرداني چون نعمتي و شايان مصلح و منشا و بشار رسن و شجاع خليل زاده قابل قياس با پريموف و يانسکي و آرام طبع و گولج نيستند و بازگشت نور الهي هم توان خط مياني را افزايش داده است ضمن آن که ربيع خواه و محرمي و عليپور ديگر آن بازيکنان بي تجربه سال گذشته نيست به پختگي رسيده است و در اين بين هنر برانکو است که از اين بازيکنان ترکيب مورد نظر خود را انتخاب کند به گونه اي که تيم دچار بحران نشده و از طرفي بازيکنان بعلت کمبود حضور در زمين دچار مشکل در اعتماد به نفش نشوند !

به ياد داشته باشيم شايان مصلح و سيامک نعمتي دو مهره هستند که خيلي جاي ارتقا دارند

شايان مصلح يک دفاع چپ کلاسيک است و حتي مي تواند به تيم ملي هم برود تيم ملي که در سمت چپ خود تنها ميلاد محمدي را دارد .

 در تيم ملي هافبک هاي پا به سن گذاشته اي چون دژاگه و شجاعي هنوز خودي نشان مي دهند و بي شک بازيکني چون نعمتي مي تواند خودي نشان دهد به خصوص آن که او يک شوت زن است که در فوتبال ما چون کيميا است !

از سوئي ديگر ماهيني بي شک يک مدافع راست کلاسيک است و اصولا در اين پست به تيم ملي رسيده است و جا به جائي او به سمت چپ به مرور از توانائي هاي او مي کاهد

شجاع خليل زاده يک مدافع عالي است او خوب سر مي زند و بي شک نبايد مدتها روي نيمکت بنشيند و در اين ميان از بين حسيني و انصاري و او بي شک دو مدافع بايد به ميدان روند

بشار رسن يکي از مهره هاي تاثير گذار تيم ملي عراق و تيم ملي اميد اين کشور است و نور الهي با بد شانسي از سطح اول فوتبال ايران دور شده است در کنار اين بازيکنان زحمتکشان بي حاشيه اي چون محرمي و ربيع خواه حضور دارند .

 شايعاتي مي گويد که بازيکنان دعوت شده در مقاطع مختلف تيم ملي به برانکو اصرار دارند که در ترکيب باشند بازيکناني چون کاميابي نيا و .... اما مي دانيم برانکو مسئول تيم ملي نيست او بايد بهترين ها رابراي پرسپوليس جداي از سابقه و گذشته درخشان و ملي پوش بودنشان به زمين بفرستد !

او مسئول مسافران روسيه نيست پس نبايد دغدغه شيرين براي او تلخ باشد اميدواريم که نق زدن هائي که در همه جام جهاني و ليگ هاي قبل از جام جهاني وجود داشته گريبانگير پرسپوليس را نگيرد و برانکو بهترين ها را چون هميشه به زمين بفرستد

ارسال در: پنجشنبه 12 مرداد ساعت 01:59 (1396/5/12)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن