نيمار؛ لبه تاريخ و رويا شايد هم پشيماني.....
شماره خبر : 138964
بر وصف ورودش با آن قيمت کلان با انتقاد بزرگي روبرو شد، آن هم کسي انتقاد کرد که تاريخ باشگاه بارسلونا و ميليون ها طرفدار اين تيم خود را مديون او مي دانند، کرايوف بعد از خريد نيمار توسط باشگاه چنين گفت ؛

ابوالفضل کريم آبادي ( صدر )بارسلونا در امضاي قرارداد با نيمار احمقانه عمل کرد. اين اشتباهي بود که توسط مديران بارسلونا انجام شد. حالا تمام شده است و اين بچه بايد تاوانش را بدهد. اين قسمت ناراحت کننده مسئله است. باشگاه و مدير برنامه اين بازيکن مي توانستند جلوي اين انتقال را بگيرند. نيمار بازيکن بزرگي است که مي تواند گم شود. اين اشتباه بزرگي بود."

 با آبي اناري ها خوش درخشيد به تمام جام هاي ممکن باشگاهي در اروپا دست يافت؛ در کنار مسي و سوآرز خطر ناک ترين مثلث تهاجمي تاريخ را تشکيل دادند، بارسا با انريکه به دوران خوش و حکومت در اروپا بازگشته بود اما روز به روز افول کردند، افول آن ها با قهرماني در لاليگا چيزي بدست نياورده بودند زيرا اين افتخار براي تيم هاي چون رئال و بارسلونا بسيار عادي بود و برکناري انريکه همان را نشان مي دهد.
در اروپا با يک معجزه صعود کردند با درخشش او بود که واقعه نيوکمپ رخ داد، پاريسن ژرمن را در خانه لِه کردند، تلافي کردند و سر دسته همه اين رويداد ها افسونگري ستاره برزيلي به اسم نيمار بود.
آن شب همه مات و مبهوم ماندند، غيرممکن را ممکن کرد، تيم فرانسوي را تارومار کرد، به زانو درآورد و داستاني بزرگ در تاريخ فوتبال را به نام خود يادداشت کرد.
اما يک داستان ديگر که هم به بارسلونا مربوط است هم به همان تيمي که توسط نيمار ميخکوب شده بود در تاريخ ثبت شد، و همگان قطعا در ياد خود خواهند سپارد...

شهرزاد ابتدا از آن چنين خواهد گفت: نيمار به پاريسن ژرمن پيوست...

طرفداران خرافاتي پي اس جي مي گويند زماني که ما انتقال رونالدينيهو به بارسا را شاهد بوديم، گريه مي کرديم، افسوس مي خورديم، پول را نفرين کرديم، ناکامي ها را از بدشانسي ها لقب مي داديم، تلخ ترين روز ها سپري کرديم و حال روزگار بر وقف ما چرخيد، نيمار را از چنگ آن ها در آورديم آن هم با پول همان که بدشناسش بوديم و حال شانس به ما رو کرده است..

نيمار به طرفداران بارسلونا خداحافظي کرد، روز هاي خوشي را سپري کرده بود اما روز هاي تلخ هم بود، گريه در اغوش دني آلوز و حذف از اروپا آن هم دو سال متوالي که فراموش کردنش براي او سخت بود، بسياري مي گويند او زير سايه مسي بود، بسياري ديگر اعتقاد دارند پول براي او که از قشر ضعيف جامعه در کودکي محسوب مي شد هدف اول به حساب مي آمد، اما برخي هم اعتقاد دارند که او بايک انتخاب يا بهتر است بگوييم يک تير به چند هدف شليک کرد.

پول _ افتخارات با قهرماني ها _ توپ طلا _ و همان انتخاب رويايي که مي تواند بر بسيار از انتقاد ها سرکوب کند.
اگرچه بارسلونا پول کلاني بدست اورد اما جايگزيني نيمار آن هم در اين شرايط بسيار دشوار خواهد بود، آن ها به دنبال کوتينيو مي روند، اما جوابي چون نه" آن هم پشت سر يک ديگر ناکام مي مانند.

همه با همه اين اتفاقات داستانش با آبي اناري ها به پايان رسيد، تصوير او از بنر بهترين هاي باشگاه پاک شد، قطعا اگر روزي پا به نيوکمپ بگذارد بايد زمزمه و فرياد هاي پول پرست را بشنود، فحاشي ها را به جان بخرد، مانند بسياري که مانند او بودند و نيش ها را به جان خريدند.
اما يک مسئله ديگري در ذهن همگان موج مي زند، آيا پي اس جي مي تواند در کنار بزرگان بدرخشد؟
با پول عرب ها که زماني بسياري تمسخر مي کردند، فرگوسن و ستاره هايش آن عرب هاي بي مصرف خطاب کردند اما حال سيتي چيزي از آن ها کم ندارد.
سيتي درخشيد قهرماني ليگ جزيره را فتح کرد، به چهار تيم برتر اروپا راه يافت اما تيم پاريسي داستان جداگانه اي دارد، آن ها قهرماني در ليگ را چندين بار چشيده اند اما هدفي چون راهيابي به فينال اروپا را قطعا در دو فصل آينده انديشه مي کنند، آيا با امري که امتحان سختي دارد، که اگر ناکام بماند بايد به دنبال نيمکت يک تيم ديگر باشد.

اما داستاني که مي تواند تلخ باشد، پاريسن ژرمن ناکام بماند در فرانسه، با غول هايي چون موناکو و ليون و حتي مارسي و در اروپا که ديگر کاملا متفاوت است، رئال مادريد_ بايرن مونيخ_ بارسلونا_ يوونتوس _ و از همه مهم تر بزرگان بريتانيا که مي تواند به همان سخن کرايوف پي برد،" نيمار شايد هم گم بشود" .

اما حال گران ترين بازيکن تاريخ به حساب مي آيد...

ارسال در: شنبه 14 مرداد ساعت 17:05 (1396/5/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن