گزارش ويژه از نصف جهان
شماره خبر : 139136

واعظ:

گزارش ويژه ؛ سپاهان ، حق همسايگي را ادا کن 
  ديسلايک ، بازي در قم تاسف نيست ، چالش است 
  معيار دوستان و همسايگان ،روز حاجت است 
  اخبار از سمت و سوي باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن ، اينطور به گوش مي رسد که به دليل زير کشت بودن چمن ورزشگاه فولادشهر ، بازيهاي تيم بزرگسالان اين باشگاه بايد در ورزشگاه "قم " برگزار شود ، در شرايطي که ورزشگاه نقش جهان به خوبي مهياست، اما ، به دليل عدم توان مالي باشگاه ذوب اهن در اجاره بهاي ورزشگاه نقش جهان ! ذوبي ها بايد سيصد کيلومتر آنطرف تر " قد " بکشند ! پاردوکسي نا متناقص 
  وبسايت روزنامه نود 
  سعيد واعظ 
  روزحاجت و معيار دوستان و همسايگان 
  سپاهان ، وقتي زير لواي کارخانه فولاد مبارکه، قرار گرفت و" سري تو سرها" در آورد ، بخاطر عدم تکميل ورزشگاه نقش جهان ، مسابقات داخلي و بين المللي خود را در استاديوم فولاد شهر برگزار مي کرد . باشگاه ذوب آهن ، هم بخاطر حفظ آبروي فوتبال اصفهان و اداي حق همسايگي ، تمهيدات لازم را فراهم آورد و ورزشگاه فولادشهر را به حالت استاندارد در اورد. تا جايي که کارشناسان کنفدراسيون فوتبال آسيا طبق پارامترهايي که براي خود داشتند ، صحه ، بر استانداربودن ورزشگاه فولادشهر گذاشتند . يکي از عواملي که زردهاي شهر اصفهان در سال 2007 ، به نايب قهرماني قاره کهن تکيه زدند همين ورزشگاه فولادشهر بود . روزگار چرخيد و با ترفندهاي مختلف ، کارخانه فولاد مبارکه دست و آستين را بالا زد و بقيه پروژه ورزشگاه نقش جهان را براي تيم سپاهان تکميل کرد . اما ، اين هفته ها که ورزشگاه فولادشهر ، چمن آن به زير کشت رفته عدم همکاري باشگاه فولاد مبارکه سبب شده تا ذوبي ها دست اويز هيئت فوتبال قم شوند تا بقيه بازيهاي تيم ذوب آهن در ورزشگاه قم برگزار شود . به قولي ، معيار دوستان و همسايگان، روز حاجت است . ذوبي ها ، با قطعيت کامل حق مطلب را براي همسايه پر سر و صداي خود ( سپاهان ) به خوبي ادا کردند و جاي هيچ حرف و حديثي باقي نگذاشتند .سپاهاني ها بايد حق همسايگي را بخوبي ادا کنند که جزء اين بي انصافي است . 
  انصاف و بي انصاف 
  آقاي سعيد آذري ، مدير عامل باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن ، طي گفتگويي با خروجي يکي از سايتها به طور تلويحي اشاره کردند ؛ اگر در قم بازي کنيم مايه تاسف است ! سپاهاني ها در ده سال گذشته در فولادشهر مسابقاتشان را برگزار کردند . اما ، ذوب آهن استطاعت پرداخت اجاره تا يکصد وبيست ميليون توماني براي هر مسابقه در ورزشگاه نقش جهان را ندارد ، بايد هزينه هاي گزاف ديگر مانند ، هتل ، داوران ، عوامل برگزاري را هم به آن اضافه کنيم البته ، مدير عامل باشگاه ذوب اهن ، هيچ گونه گلايه و نارضايتي را از دست مديران باشگاه سپاهان ابراز نکرده است و گفته ، در طول اين چند سال هم حسن نيتم را به باشگاه سپاهان نشان دادم .(که بايد آن را به فال نيک گرفت) .
 البته ، اما ، طرف مقابل بايد اندکي انصاف را رعايت کند تا ذوبي ها حيران و سرگردان به اين شهر و ان شهر نشوند . بي انصاف اگر نداند که انصاف چيست ، انصاف داند که بي انصاف کيست . هزينه اجاره ورزشگاه به ملبغ 120 ميليون تومان براي هر مسابقه کمي دور از انصاف است.  
سپاهان ، و قيد مختص 
  سپاهان ، چند صباحي است داراي ورزشگاه شکيل و زيبايي شده است و اعتقاد داريم هزينه تعمير و ترميم نقش جهان هم سرسام آور است ، ذوب آهن هم نمي خواهد بطور رايگان در نقش جهان مسابقاتش را برگزار کند ، "چون بي مايه فطير است " اما ، با اندکي انصاف و تعامل بهتر وبيشتر مي توان جبران زحمت و محنتهاي قبلي را کشيد . متوليان امر در باشگاه سپاهان در اين خصوص از قيد مختص " هر گز " بپرهيزند که شرط انصاف نيست . 
  کمک و همت مسئولان استان 
  آذري، در ادمه گفتگويش به اين نکته اشاره کرده است که ؛ مي خواهم بدانم در اصفهان به اين بزرگي بايد چنين احساسي ( عدم توانايي مالي ) داشته باشيم ؟ آيا مسئولان محترم حاضر نيستند به باشگاه کمکي کنند . بازي کردن در قم مايه تاسف است ...
  بهر حال بار ذوب آهن ، در اين هفته ها به زمين افتاده است بايد مسئولان ارشد کارخانه "سترگ " ذوب آهن و استاندار اصفهان با تشريک مساعي بيشتر تيم فوتبال ذوب آهن را از اين مخمصه نجات دهند که مظلوم واقع نشود ، زير ا ، آه مظلوم به سوهان مي ماند ، گر خود نبرد برنده را تيز کند . باشگاه ذوب اهن بيشتر از وسعت خود کمک کرده است و اکنون انتظار دارد کمکش کنند .
ارسال در: جمعه 7 مهر ساعت 10:01 (1396/7/7)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن