تاج : حقوق کي رش 3 روز عقب افتاده ؟!
شماره خبر : 139920
رئيس فدراسيون فوتبال کشورمان به اظهارات کي‌روش که گفته بود پول آماده‌سازي تيم ملي در اختيار يک خانم است و اين خانم کيست واکنش نشان داد.

 مهدي تاج با حضور روي خط تلفني برنامه فوتبال يک شبکه ورزش در مورد مسائل فساد در فوتبال، گفت: مأموريت کميته اخلاق کاملاً مشخص است و آن‌ها کار خود را با همکاري يکسري از دستگاه‌ها انجام مي‌دهند. روز پنج‌شنبه سميناري در مورد راهکار صيانت و درستي در فوتبال در کمپ تيم‌هاي ملي برگزار شد که ما هم در اين مراسم ميهمان بوديم. وزارت اطلاعات اين جلسه را برگزار کرد، بسياري از مسئولان، مدير ورزش بازرسي کل کشور و ... حضور داشتند و نقطه‌نظرات خوب و متفاوتي مطرح شد که دوستان اعلام کردند آمادگي برخورد با هر تخلفي در صورت داشتن مستندات قابل استناد را دارند.

وي افزود: توضيحات خوبي در اين جلسه مطرح شد، اگر راجع به موضوعي مثل رد و بدل شدن پول، تباني و ... ادعايي وجود دارد اين مسأله نمي‌تواند منجر به محکوميت شود و خود ادعا باعث ايجاد تشويش مي‌شود و به نوعي جرم است، اما اگر مستندات بياورند اين مسأله تبديل به يک جرم و محکوميت مي‌شود که ما مي‌توانيم به طور قاطع با آن برخورد کنيم و آمادگي انجام اين کار را داريم.

رئيس فدراسيون فوتبال در رابطه با منتشر شدن يک برگه دريافت ??? ميليون تومان پول براي تعهد جهت ميدان دادن به يک بازيکن تصريح کرد: بله در جريان اين موضوع قرار گرفتم اين مسأله قابل پيگيري است و بايد نتيجه آن را به اطلاع مردم برسانيم تا مردم ببينند نتيجه چه خواهد شد.

* کميته اخلاق موارد حاشيه‌اي مربوط به ليگ يک را پيگيري مي‌کند

تاج در رابطه با اينکه در بازي دو روز قبل گل‌گهر سيرجان فردي ادرار روي خط دروازه مي‌ريزد و چه برخوردي با اين اتفاق خواهد کرد، عنوان کرد: کميته اخلاق اين مسائل را بررسي مي‌کند. تمامي موارد که قابل پيگيري باشد و مدرکي وجود داشته باشد در کميته اخلاق مورد بررسي قرار مي‌گيرد مثل همان موضوع قراردادي که منتشر شد. اداره بازرسي کل کشور، کميته اخلاق و پليس امنيت پاي کار هستند تا اين مشکلات را بررسي کنند و رسانه‌ها هم بايد کمک کنند. اگر موضوعي قابل اثبات باشد و مستندات ارائه شود بررسي خواهد شد. مي‌دانيد اين افراد همه مسئوليت قضايي دارند و براي برخورد با يک موضوع نياز به مستندات دارند و روي اين مسأله مصر هستند. ما با فساد قطعاً برخورد خواهيم کرد و در اين زمينه اطلاعات را به مردم مي‌دهيم و اميدواريم در جاهاي ديگر هم اين اتفاق رخ دهد. فساد فقط مربوط به فوتبال نيست.

* رقباي تيم ملي را کي‌روش انتخاب مي‌کند

رئيس فدراسيون فوتبال در خصوص اينکه بازي‌هاي تدارکاتي تيم ملي با هماهنگي سرمربي تيم ملي انجام مي‌شود يا نه و اينکه کي‌روش گفته که بازي‌هاي تدارکاتي تيم ملي با رابطه‌ها و توانمندي او انجام مي‌شود، گفت: به هر حال فدراسيون رقبا را انتخاب نمي‌کند بلکه سرمربي تيم ملي اين کار را انجام مي‌دهد. سرمربي تيم ملي با توانمندي خود بازي‌ها را انتخاب مي‌کند و بايد بگويم که دو بازي اول تدارکاتي ما بسيار خوب بود و ارتباطات کي‌روش هم به ما کمک خوبي کرد، اما ما هم برنامه‌هاي خودمان را داريم و مطمئناً هر برنامه‌اي که کميته بين‌الملل فدراسيون فوتبال انجام دهد با هماهنگي سرمربي تيم ملي است و اين رويه کار هميشگي ما است.

تاج ادامه داد: براي بازي با توگو ما هزينه کرديم و پول بليط هواپيما و هتل اين تيم را داديم که چيزي در حدود صد هزار دلار شد. براي بازي بعد هم پول پرداخت مي‌کنيم و اين پول‌ها از حساب فدراسيون فوتبال است و کسي از جيبش اين پول‌ها را نمي‌دهد. 

* کي‌روش از روي عصبانيت آن حرف‌ها را زده است

وي درباره اينکه کارلوس کي‌روش مدعي شده تغييراتي در اين ? سال نسبت به گذشته در فوتبال نديده، گفت: من نمي‌دانم منظور کي‌روش از اين تغييرات چه بوده و شايد او روي عصبانيت اين حرف‌ها را زده است. همين کمپ و امکانات تيم ملي حاصل اين اتفاقات خوب است که حتي کي‌روش به من در اين زمينه، گفت: در خاورميانه و آسيا اين کمپ جزو بهترين‌هاست و ما فقط چمن نداريم که اين هم حرف درستي است. الان امکانات خوبي در اختيار تيم ملي است و پاداش‌ها را هم داده‌ايم و هيچ رقمي بدهکار نيستيم، اما به هر حال محدوديت‌هايي در کشور وجود دارد و هيچ کسي نمي‌تواند در هيچ بخشي ادعايي داشته باشد که همه چيز در بهترين شرايط قرار دارد.

* پول آماده سازي تيم ملي به حساب شخصي کسي نرفته است

رئيس فدراسيون فوتبال کشورمان در خصوص اظهارات کي‌روش که گفته بود پول آماده‌سازي تيم ملي در اختيار يک خانم است و اين خانم کيست، اظهار داشت: اين موضوع براي ?، ? سال قبل است که من آن زمان مسئول فدراسيون نبودم، آن زمان طلبي از فيفا داشتيم که نشد آن را وصول کنيم، اما بعد مرکز پزشکي ايفمارک به راه افتاد که يکسري هزينه‌ها آنجا انجام شد و بعد فيفا پولي که براي ايفمارک هزينه شده بود را از طلب‌هاي فدراسيون برداشت و شايد مديران اگر در اين باره تصميم بهتري مي‌گرفتند اولويت را به آنجا نمي‌دادند، اما اين طور نيست که پول به حساب شخصي کسي رفته باشد.

* روزانه 3 ساعت بامديران باشگاه‌ها جلسه دارم

تاج درباره کمک دولت به دو باشگاه پرسپوليس و استقلال براي حل مشکلاتشان خاطرنشان کرد: به زعم من دولت نمي‌تواند اين کار را انجام دهد چرا که در قانون هم اين مسأله آمده است که به باشگاه‌هاي حرفه‌اي نمي‌شود کمک کرد، اما بر اساس محاسبات قراردادي مطمئنا اگر چيدمان اصولي انجام نشود هر چقدر پول به فوتبال بيايد مشکلات حل نمي‌شود و مثل چاهي خواهد بود که پر شدني نيست. فوتبال فقط پرسپوليس و استقلال نيست و باشگاه‌هايي مثل تراکتورسازي و ... هستند که هواداران زيادي دارند. بودن چنين تيم‌هاي پرهواداري براي ما در آسيا يک اولويت و امتياز است و بايد تلاش کنيم که اين اتفاق بيفتد. خود من هر روز سه ساعت با مديران اين باشگاه‌ها جلسه دارم و مي‌دانم که خودشان هم جلسات متعدد چند ساعته را براي حل اين مشکلات و رفع بدهکاري‌ها انجام مي‌دهند به هر حال مردم بايد در جريان امور قرار بگيرند و ريز قرارداد‌ها منتشر شود تا ديگر فلان مربي فلان رقم را بيشتر نگيرد يا در اين بين ارقامي عجيب و غريب در نيايد. اين مسائل فيرپلي مالي است.

* حسن زاده و هر مقام ديگري براي حضور در تمرين تيم ملي بايد هماهنگ کنند

وي درباره برخورد تند کارلوس کي‌روش با اسماعيل حسن‌زاده رئيس کميته انضباطي در تمرين امروز تيم ملي هم گفت: چه آقاي حسن‌زاده و چه هر مقام ديگري اگر مي‌خواهد به تمرين تيم ملي برود بايد از قبل هماهنگي‌هايش را انجام دهد. حالا شايد مسير حسن‌زاده آن سمت بوده و او خواسته به تمرين تيم ملي سر بزند که البته من هم بعداً متوجه شدم، اما هر کسي مي‌خواهد به تمرين تيم ملي برود بايد با هماهنگي باشد به خصوص اينکه به هر حال حسن‌زاده جنبه انضباطي دارد. 

* کريمي به اندازه زحمتي که کشيده مي‌تواند حرف هايش را بزند

تاج در خصوص صحبت‌هاي علي کريمي و اينکه در فوتبال فساد وجود دارد افزود: به نظر من علي کريمي براي فوتبال زحمت کشيده و به اندازه زحمتي که کشيده مي‌تواند حرف‌هايش را بزند، فکر مي‌کنم اين کار‌ها هم در حال انجام شدن است و بايد همه حرف‌ها را شنيد که اين مسأله طبيعي است. هر کسي مي‌تواند در اين باره صحبت کند چه برسد به علي کريمي که سال‌ها براي فوتبال زحمت کشيده است.

* فوتبال ما پاک است، اما پلشتي‌هايي وجود دارد

رئيس فدراسيون فوتبال درباره اينکه آيا عزمي براي برخورد با فساد در فوتبال وجود دارد يا نه، گفت: به نظر من فوتبال از همه بخش‌هاي اجتماع در اين زمينه جلوتر است. فوتبال ما پاک است، اما به هر حال پلشتي‌ها و گرفتاري‌هايي هم وجود دارد، اما فوتبال يک حُسني که دارد اين است که مثل آبکش است و نمي‌توان در آبکش آب را نگه داشت در فوتبال هم نمي‌شود چيزي را پنهان کرد. همه چيز در آنتن پخش مي‌شود و شيشه‌اي بودن فوتبال خوب است. بايد از دادگستري تهران تشکر کنيم که حکم پلمپ مدارس فوتبال غيرمجاز را داد و اين يک اتفاق بزرگ است. به ورزشگاه‌ها هم اعلام کرديم که اگر مدرسه فوتبالي مي‌خواهد زميني را اجاره دهد حتماً بايد مجوز رسمي اين مدرسه فوتبال رؤيت شود.

* حقوق کي‌روش سه روز به تعويق افتاده است

رئيس فدراسيون در مورد اينکه کي‌روش اعلام کرده پرداخت حقوقش به تعويق افتاده، گفت:‌بله امروز سه روز است که حقوق ايشان عقب افتاده است. البته ما در تلاش هستيم تا اين مسئله را حل کنيم. هر چند تصور مي‌کنم چند روزي پرداخت حقوق ايشان زمان ببرد. البته فدراسيون فوتبال هم مثل تمامي سازمان‌هاي ديگر در کشور مشکل مالي دارد که اميدواريم دولت محترم به قول‌هايي که به فدراسيون فوتبال براي حمايت مالي از تيم‌هاي ملي داده است، عمل کند تا فدراسيون بتواند در بخش پشتيباني و آماده‌سازي تيم‌هاي ملي به خوبي به وظايفش عمل کند.

ارسال در: جمعه 12 آبان ساعت 16:33 (1396/8/12)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن