علي کريمي : من همه چيز را مي گويم !
شماره خبر : 139921

 علي کريمي در آيتمي که در برنامه فوتبال يک از شبکه ورزش پخش مي‌شد در خصوص مسائل حاکم بر فوتبال ايران، گفت: به هر حال در فوتبال حرفه‌اي آدم خوب و بد وجود دارد. اما قرار نيست که همه را به يک چشم ببينند. زماني که من فوتباليست بودم حرف و حديث‌هايي درباره فساد در فوتبال بود. اما وقتي وارد عرصه مربيگري شدم چيزهايي ديدم که به من ثابت شد شرايط نرمال نيست. قبل از اين در کوچه و خيابان مردم جلوي من را مي‌گرفتند که پسرم يا فاميلم فوتباليست قابلي است اما درخواست‌هاي عجيب و غريبي از آنها مي‌کنند. من اين مسائل را باور نمي‌کردم و حتي با اين افراد کلنجار هم مي‌رفتم. اما وقتي خودم وارد عرصه مربيگري شدم که چيزهايي ديدم که باورکردني نبود. واقعا حيف است چرا که فوتبال ايران در منطقه آسيا هميشه فوتباليست‌هاي با استعدادي را معرفي مي‌کرد و حيف است که اين مسائل وجود داشته باشد و اميدوارم شاهد چنين صحنه‌هايي نباشيم.

وي ادامه داد: البته اين فضا براي يکي دو سال اخير نيست و چند سال است که در فوتبال ايران اين مسائل وجود دارد. يک نفر ماشينش را مي‌فروشد و يا شخصي طلاهاي خانواده‌اش را به فروش مي‌گذارد تا بلکه بتواند در فوتبال به آرزويش برسد. حالا شايد خداي ناکرده کسي هم بلايي سرش بيايد. من فکر مي‌کنم فقط عليرضا نيکبخت از اين کميته اخلاق آسيب ديد و بقيه به نوعي قسر در رفتند. زماني که من در بايرن مونيخ بازي مي‌کردم يک روز کلوديو پيزارو مشروبات الکلي مصرف کرده بود که حتي پليس او را گرفت و اتومبيلش را توقيف کرد. بار اول باشگاه به او اخطار داد که ديگر اين مسئله تکرار نشود اما وقتي اين قضيه تکرار شد مسئولان باشگاه بايرن مونيخ پيزارو را صد هزار يورو جريمه کردند. اين مسائل در حيطه باشگاه است و از طرفي هم باشگاه‌ها هم زير نظر فدراسيون فعاليت مي‌کنند. الان مي‌بينيم که متاسفانه بحث قليان و قليان کشي مطرح شده و اين مسائل خنده‌دار است. من هيچ زماني اين مسئله را تائيد نمي‌کنم. حتي با همبازي‌هاي سابقم که با آنها ارتباط بهتري هم دارم يکي دو بار بر سر اين مسائل دچار درگيري لفظي شدم. به آنها گفتم که اگر مي‌خواهيد اين کارها را انجام دهيد در خانه انجام دهيد و در جاي عمومي نباشد که براي شما هزار حرف و حديث به راه بيفتد.

پيشکسوت فوتبال کشورمان تصريح کرد: من از همه اهالي فوتبال، بازيکنان و مربيان درخواست دارم که اگر مدرکي يا مستنداتي در خصوص فساد در اختيار دارند آن را به مراجع مربوطه بدهند تا با اين افراد برخورد شود. مطمئنا اگر با يکي دو نفر برخورد جدي شود، بقيه حساب کار دست‌شان مي‌آيد. اما مهم اين است که با نفر اول برخورد شود و اميدوارم اين اتفاق هم بيفتد. فوتبال بايد شرايط نرمالي داشته باشد. ما الان کميته اخلاق، کميته انضباطي و کميته تعيين وضعيت داريم که البته کميته تعيين وضعيت براي رسيدگي به وضعيت قراردادهاست.

کريمي گفت: چند روز پيش وکيلم در حدود ساعت 16 و در حالي که من در منزل بودم به من گفت که ساعت 18 در کميته اخلاق باشم. اما من گفتم آنها حتما کارشان را بلد نيستند چون اگر قرار به صحبتي هم باشد بايد يکي دو روز قبل اطلاع بدهند تا با شرايط بهتري در جلسه حاضر باشيم. آنجا مي‌رويم و بعد 4 خبرنگار و عکاس مي‌آيند عکس مي‌گيرند و آقايان در بوق و کرنا مي‌کنند که جلسه گذاشته‌ايم و در آخر هم نتيجه‌اي نمي‌گيرند. اين مسئله باعث شد به وکيلم بگويم پيگير اين قضيه نشود و اگر آقايان يک روز خواستند بحثي در اين باره صورت بگيرد من همه چيز را مي‌گويم. 

ارسال در: جمعه 12 آبان ساعت 16:38 (1396/8/12)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن