سلام تراکتورسازي به آرتور سايلام!
شماره خبر : 142926
باشگاه تراکتورسازي بعد از چندين روز مذاکرات، جانشين يحيي گل‌محمدي در اين تيم را معرفي کرد و سرمربي سرشناس ترکيه‌اي را به تبريز آورد.

بعد از آنکه مسؤولان تراکتورسازي و بنابر خواسته هواداران اين تيم تصميم به تغيير در راس کادر فني اين تيم گرفتند، نمايندگان اين باشگاه براي انتخاب سرمربي جديدشان از روز سه‌شنبه هفته گذشته راهي ترکيه شدند تا با گزينه‌هاي مختلفي که مد نظر دارند، وارد مذاکره شوند.

 

طي يک هفته اخير از مصطفي دنيزلي و ارسون يانال به‌عنوان گزينه‌هاي نهايي سرمربيگري تراکتورسازي نامبرده مي‌شد و حتي شايعاتي به طور جدي مطرح بود که توجه به سابقه کار دنيزلي در ايران و همچنين رابطه خوب او با مصطفي آجورلو، اين مربي مجددا به ليگ برتر بازمي‌گردد و از سوي ديگر رسانه‌هاي ترکيه‌اي نيز خبر از نهايي شدن اين توافق داده بودند.

 


اما در نهايت باشگاه تراکتورسازي اعلام کرد بامداد امروز پنج‌شنبه با ارتورو سالام براي سرمربيگري تيمش به توافق نهايي رسيده و او امشب وارد ايران خواهد شد تا مذاکرات پاياني را پيش ببرد و قراردادش را امضاء کند.

 

ارتورو سالام ترکيه‌اي که 48 سال دارد، کار سرمربيگري را در 34 سالگي و با تيم سامسون اسپور آغاز کرده و بعد از آن هدايت تيم‌هايي همچون قيصريه اسپور، بشيکتاش، بورسيا اسپور، اسکيسهير اسپور و مالاتيا اسپور را برعهده داشته که در اين مدت موفق شده کار بزرگي انجام دهد و بورسيا اسپور که خارج از تيم‌هاي قدرتمند سنتي ترکيه است را به قهرماني سوپر ليگ اين کشور برساند و جواز حضور در ليگ قهرمانان اروپا را بگيرد.

 

 

سالام نخستين گزينه‌اي بوده که مديران باشگاه تراکتورسازي در ترکيه با او وارد مذاکره شدند؛ اما اين مربي ابتدا براي حضور در اين تيم موافقت نکرده؛ ولي در نهايت نمايندگان باشگاه تبريزي توانسته‌اند رضايت او را جلب کنند تا به ايران بيايد.

 

اين مربي جوان، در دوره خود بازيکن مطرح و گران‌قيمتي بوده و در کارنامه‌اش سابقه بازي در بشيکتاش و سامسون‌اسپور هم ديده مي‌شود و همچنين در قيصريه اسپور نيز مربي حامد کاويانپور هم بوده است.

 

يکي از مزيت‌هايي که مديران تراکتور را ترغيب به همکاري با ارتورو سالام کرده سن پايين او بوده، چراکه سن اين مربي 20 سال کمتر از مصطفي دنيزلي است و علاوه بر کارنامه مثبت، قيمت مناسبت‌تري داشته که موجب شده مسؤولان باشگاه تبريزي بيشتر از ساير گزينه‌ها با او مذاکره کنند.

 


توافق‌نامه اوليه تراکتورسازي با ارتورو سالام امضاء شده و او امشب به تبريز سفر مي‌کند تا شرايط اين باشگاه را نيز ببيند و همچنين پس از تاييد نهايي هيأت مديره اين باشگاه، قراردادش را به صورت رسمي امضاء کند.

ارسال در: پنجشنبه 28 دي ساعت 11:44 (1396/10/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن