روشن: غفوري مرا ياد مهدوي‌کيا مي‌اندازد
شماره خبر : 144634
حسن روشن پيشکسوت استقلال گفت: وريا بهترين فوتباليست امروز ايران است.

حسن روشن را مي‌شناسيم. يکي از بي‌تعارف‌ترين منتقدان فوتبال که درباره استقلال و هر تيم ديگري آنچه به نظرش درست است را بيان مي‌کند و ملاحظه‌کاري در ارتباط با او معني ندارد. او درباره يکي از بازيکنان استقلال با خبرورزشي حرف زد.

*وريا غفوري در شهرآورد گل زد. عجيب نيست که يک مدافع در شهرآورد گل بزند؟

نه! اتفاقاً در اين قبيل بازي‌ها که همه از فوروارد انتظار گلزني دارند، بازيکناني از جنس وريا غفوري مي‌توانند گل بزنند.

* بيشتر در اين باره توضيح مي‌دهيد؟

اول مي‌خواهم درباره اين پسر حرف بزنم. فوتباليست خيلي خوبي است. همه مرا مي‌شناسند. با کسي تعارف ندارم ولي بايد بگويم در حال حاضر وريا در جمع بازيکناني که در ليگ برتر ايران توپ مي‌زنند، بهترين فوتباليست است.

* ويژگي‌هايش را مي‌گوييد؟

مهمترين ويژگي او دوندگي‌‌اش است. او بسيار پرانرژي است و البته نمي‌دانم چه خورد و خوراکي دارد ولي اين بي‌دليل اتفاق نمي‌افتد و حتم دارم با تمرينات ويژه‌اي که براي خودش در نظر گرفته، توانسته به اين سطح از آمادگي برسد. اينقدر انگيزه دارد که او را در همه نقاط زمين به ويژه در خط حمله مي‌بينيم. مدتي است که بازي‌هايش را زير نظر دارم. هم گل مي‌زند، هم گلسازي مي‌کند يا اگر نزند در پايه‌گذاري گل‌هاي استقلال نقش دارد. آمار دقيق ندارم ولي خيلي از گل‌هاي اخير استقلال از جناحي شروع و در نهايت به ثمر رسيده که او بازي مي‌کند.

* چه کار مي‌کند که از دفاع غافل نمي‌شود؟

دليلش همان دوندگي اوست. وريا به محض از دست دادن توپ به عقب برمي‌گردد. مهدي مهدوي‌کيا هم در دوران اوجش همين سبک بازي را داشت که سمت راست تيمش را به نقطه قوت تبديل مي‌کرد. تيمي که دو تا بازيکن اينچنيني در دو جناح خود داشته باشد، ديگر غصه‌اي ندارد.

* از ديگر ويژگي‌هاي وريا چيست که او را بهترين بازيکن مي‌دانيد؟

قدرت تصميم‌گيري دارد. فقط دويدن که براي فوتبال کافي نيست. شترمرغ هم زياد و سريع مي‌دود ولي وقتي او خودش را در همه اتفاقات جناح راست زمين دخيل مي‌کند و هر زمان توپ مي‌‌آيد نامش را مي‌شنويم، يعني مؤثر بازي مي‌کند. نمي‌دانم! به هر حال اين نظر من است و اميدوارم با اين قدرت بتواند در جام جهاني‌ هم به ميدان برود.

* مي‌دانيد او از طرف برنامه 90 هم به عنوان بازيکن ماه انتخاب شده است؟

من که اين را نمي‌دانستم ولي شک ندارم بهترين بازيکن اين هفته‌هاي ليگ برتر است.

* شنيديد که از ژاپن هم پيشنهاد دارد؟

طبيعي است که وقتي بازيکن زحمت مي‌کشد، بايد مزدش را بگيرد. اين وظيفه استقلال است که خودش اين بازيکنان را بسازد. بازيکناني که از تيم‌هاي پايه به تيم اصلي بيايند و باعث درآمدزايي تيم شوند و هرجا رفتند، نام استقلال را هم بلند کنند.

ارسال در: سه شنبه 22 اسفند ساعت 18:33 (1396/12/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن