اولين طلاي تکواندو بر سينه سعيد درخشيد
شماره خبر : 147551
نماينده وزن مثبت 80 کيلوگرم تکواندوي مردان در فينال مقابل حريف ازبکستاني پيروز شد.

به گزارش "روزنامه نود"، مسابقات تکواندوي بازي هاي آسيايي در بخش کيوروگي از روز گذشته در جاکارتا آغاز شده و در روز نخست فرزان عاشورزاده با شکست در نيمه نهايي به مدال برنز رسيد.


امروز به جز 2 دختر تکواندوکار يعني پريسا جوادي و زهرا پوراسماعيل که در همان مسابقه نخست شکست خوردند و حذف شدند، سعيد رجبي در وزن مثبت 80 کيلوگرم مردان با درخشش خود به فينال رسيد.


اين ملي پوش تکواندوي ايران در گام اول توانست حريف اصلي خود از کره جنوبي را در يک مسابقه حساس در راند طلايي شکست دهد.


حريف بعدي رجبي از چين بود که پيروزي بر او مي توانست مدال برنز اين تکواندوکار را قطعي کند. اين مبارزه اگرچه سخت و حساس دنبال شد؛ اما در لحظات آخر با هوشياري کادرفني و اعتراض به موقع 5 بر 4 به سود نماينده کشورمان به پايان رسيد.


در نيمه نهايي روسلان جبارف قزاقستاني حريف رجبي بود. اين ملي پوش تکواندو توانست با نتيجه 11 بر 7 حريفش را از پيش رو بردارد تا با کسب مدال طلا يک گام بيشتر فاصله نداشته باشد.


واما در فينال سعيد رجبي با شوکين از ازبکستان مواجه شد. راند اول اين مبارزه بدون اينکه امتيازي بين 2 تکواندوکار رد و بدل شود، به پايان رسيد.


در راند دوم نيز همين روند ادامه داشت و 2 تکواندوکار با احتياط زيادي به کار ادامه دادند و همچنان هيچ امتيازي براي فيناليست ها به ثبت نرسيد.


در راند سوم سعيد رجبي و حريفش هر کدام به يک امتياز رسيدند تا کار به راند طلايي کشيده شود.


در راند طلايي به خاطر زمين خوردن رجبي يک امتياز حريف ازبک گرفت؛ اما در ادامه سعيد رجبي با يک ضربه 2 امتياز گرفت تا اولين طلايي تکواندو و چهارمين طلايي کاروان ايران لقب بگيرد.@navaddaily

ارسال در: سه شنبه 30 مرداد ساعت 15:07 (1397/5/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن