من پائولو ديبالا هستم، 10 ساله از ايران
شماره خبر : 148971
يک کودک ده ساله ايراني با ويديويي تماشايي در دنيا شهرت پيدا کرده و بازيکن مورد علاقه او هم از کيلومترها دورتر ابراز تمايل کرده که اين طرفدار مستعد خود را ببيند.

دو روز پيش بود که صفحه 433، يکي از صفحات مجازي مشهور در دنيا که به انتشار ويديوهاي جذاب و خاص فوتبالي مي پردازد، يک ويديو از کودکي ايراني منتشر و او را حسابي در دنيا معروف کرد. در اين ويديو کودک ايراني که لباس شماره 10 يوونتوس و پائولو ديبالا را به تن دارد، به توپ پلاستيکي آبي رنگ ضربه اي مي زند و آن را از داخل يک پنجره کوچک عبور مي دهد. دقيقا شبيه به چالش هايي که مطرح ترين بازيکنان اروپايي انجام مي دهند و توپ را از فواصل مختلفي به هدف هاي عجيب و عمدتا کوچک مي زنند.

 

در ويديوي مذکور پسر بچه بعد از اينکه توپ را به هدف مي زند، به سمت دوربين برمي گردد و خوشحالي مشهور پائولو ديبالا (ديبالا ماسک) را انجام مي دهد. سوژه صفحه 433 هم براي انتشار اين ويديو همين علاقه پسر ايراني به ديبالا و ضربه دقيق او بوده است. در ذيل اين فيلم، اکانت رسمي ديبالا هم منشن شده است تا اين ستاره بتواند يکي از دورترين و کم سن ترين طرفدارانش را ببيند.

 

 

اين کليپ که توجه هاي زيادي را به خود جلب کرده بود، با نظرات جالب توجهي همراه شد. عده اي مي گفتند خود ديبالا نمي تواند اين توپ را به آن پنجره کوچک بفرستد و برخي ضربه پسر بچه ايراني را بهتر از ضربات ديويد بکام مي دانستند.

 

سرانجام اتفاقي که انتظارش مي رفت، رخ داد. ديبالا فيلم را ديد، لايک کرد و ساعاتي پيش در اينستاگرام شخصي اش آن را منتشر کرد و از دنبال کننده هايش خواست که در صورت آشنايي با اين کودک، او را معرفي کنند.

 

اما اين ويديو چطور گرفته شد و آن کودک که بود؟

 

اميرمحمد علامه، پسربچه 10 ساله اهل دهدشت، همين کودک مستعدي است که ضربه استثنايي را به توپ نوستالژيک ايراني ها زد و الگويش يعني پائولو ديبالا را فرسنگ ها آنطرف تر به وجد آورد. او متولد دي ماه سال 1388 است و فوتبال را در همان شهر دهدشت پيگيري مي کند.

 

در همين راستا گفت و گويي با اين کودک انجام داديم که خواندن آن خالي از لطف نيست:

 

چه کردي اميرمحمد؟ با يک ويديو حسابي معروف شدي. ماجرا چه بود؟

 

راستش صفحه اينستاگرام من توسط پسرخاله ام اداره مي شود. يک روز يکي از صفحه هاي اينستاگرامي شهر دهدشت يک چالش درست کرد و ما هم دوست داشتيم در آن شرکت کنيم. پيشنهاد درست کردن فيلم و شرکت در چالش را پسرخاله ام داد. او با توپ دولايه سراغم آمد و در روستا فکر مي کرديم که چطور براي چالش فيلم تهيه کنيم که برنده شويم.

 

خب. چه شد که تصميم گرفتي به سمت پنجره شوت بزني؟

 

اين هم ايده پسرخاله ام بود. او گفت اگر بتواني از دور به ان پنجره توپ را بفرستي، فيلم خوب و جذابي مي شود. من هم گفتم امتحان مي کنم. 4 بار ضربه ام به هدف نخورد اما دفعه پنجم توپ وارد پنجره شد. بعد از آن هم به خاطر علاقه اي که به ديبالا داشتم، به سبک او خوشحالي کردم.

 

متوجه شدي که شوت به يک پنجره تو را اينقدر معروف کرده؟

 

بله، اين ويديو فقط در صفحه خودم و يک صفحه ديگر قرار داشت که زياد هم دنبال کننده نداشت. واقعا نمي دانم چطور شد که صفحه پربازديد و معروف 433 آن را ديد و پيدا کرد.

 


پائولو ديبالا هم ويديو را ديد و حالا به دنبال تو مي گردد

 

بله واقعا شوکه شدم. بي نهايت از اين اتفاق خوشحال هستم و اصلا نمي دانم چطور بايد شادي ام را ابراز کنم.

 

 

چطور شد که اصلا اينقدر وارد مسائل فوتبالي شدي؟

 

خب از کودکي علاقه زيادي به فوتبال داشتم. پدرم هم فوتبالي بود. ضمن اينکه پسرخاله ام مهرشاد، خيلي به من کمک کرد.

 

از چه سالي فوتبال را شروع کردي؟

 

7 سالم بود که مرا به مدرسه فوتبال استقلال دهدشت بردند و از آنجا شروع کردم.

 

 

پرسپوليسي هستي يا استقلالي؟

 

هيچکدام. طرفدار تيم خاصي در ايران نيستم.

 

چه شد که به ديبالا علاقه مند شدي؟

 

من بازيکن چپ پا هستم و لباس ديبالا را داشته ام. خيلي ها هم وقتي بازي ام را مي ديدند، مي گفتند شبيه او هستي. به همين دليل به ديبالا علاقه مند شدم.

 

حالا که فوتبال بازي مي کني، درس را رها کردي؟

 

نه. درس را ادامه مي دهم و اتفاقا درسم هم خيلي خوب است.

 

ديبالا را تنهايي دوست داري يا طرفدار يوونتوس هم هستي؟

 

نه ديبالا  را دوست دارم. طرفدار بارسلونا هم هستم.

 

 

اگر ديبالا قرار باشد چيزي براي تو بفرستد، دوست داري چه هديه اي باشد؟

 

قطعا دوست دارم پيراهن او را داشته باشم. اين يک هديه بسيار عالي است.

ارسال در: جمعه 11 آبان ساعت 09:30 (1397/8/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن