کتاب مالکيت خصوصي را درست بنويسيم / تورج عاطف
شماره خبر : 149699
چون سالهاي گذشته " روياي خصوصي سازي سرخابي ها " به گوش مي رسد. قرمزها و آبي هائي که در اقدامي همه دارائي هاي آنها به عنوان " حق مستضعفان " مصادره شد و پس از چهار دهه سخن از اين است دو باشگاهي که ميلياردها پول مردم يا به بياني همين مستضعفين صرف سو مديريت هاي دولتي شد دو باره به بخش خصوصي واگذار شود!

هنوز کتاب  اول واگذاري پرسپوليس و استقلال به صفحه آغاز نرسيده است که باج خواهي از آن شروع مي شود .


علي پروين مي گويد :
‎باشگاه حق پيشکسوتان است
‎ما هميشه گفته‌ايم اگر قرار است يک روز پرسپوليس را به بخش خصوصي واگذار کنند، بايد اول به ما بگويند. اين باشگاه حق هواداران و پيشکسوتان است و ما مي‌خواهيم در کنار هم، سرمايه‌اي که داريم را براي خريد باشگاه بگذاريم. ايرادي هم ندارد. بالاخره اين پيشکسوتان براي باشگاه خيلي زحمت کشيده‌اند و بايد يک جايي، نتيجه زحمات‌شان را بگيرند....
‎اين جملات با الفاظ  هوادار و پيشکسوت شروع ولي در انتها تنها حق به پيشکسوت مي رسد. مي پرسيم آيا رئال مادريد حق دي استفانو و فرانس پوشکاش و ... است ؟  بارسلونا را بايد مرحوم کرايوف و کوبالا و لوئيس سوارز ( هافبک اسپانيائي دهه 50 اين تيم ) و..صاحب شوند ؟ بايرن مونيخ به بکن بائر و گرد مولر و پل برايتنر و  منچستر يونايتد به  دنيس لاو و جرج بست و برايان رابسون  داده مي شود ؟ پاسخ به اين سوال و اين طرز فکر مشخص است " خير "
‎امروز پاري سن ژرمن و منچستر سيتي و اينتر و ميلان و  منچستر يونايتد و چلسي ... مالکاني دارند  که  نه تنها پيش کسوت اين تيم نبوده و يا فوتبال حرفه اي بازي نکرده اند بلکه حتي  در کشورهائي که اين تيمها بوجود آمده اند به دنيا نيامده اند.
‎مالکيت نياز به کسوت در بازيکني و مربيگري ندارد بلکه به دانش و برنامه ريزي و مديريت مرتبط است که بسياري از اين آقايان پيش کسوت هيچ اطلاعاتي از آن نداشته و يا حداکثر سابقه آنها حکايت هاي تلخ همکاري آنها با فاجعه اي به نام  استيل آذين است.
‎ سهام باشگاه هاي پرسپوليس و استقلال  بايد به همه افراد حقوقي و حقيقي فروخته شود و اين افراد  مديراني انتخاب کنند که بتوانند اين تيمهاي پر طرفدار را  از سر گرداني و بي پولي و تضعيف شدن و...نجات بدهند
‎ مالکيت بر اساس شانتاژ از راهي چه از طريق رانت هاي دولتي و مالي و يا بر اساس نام و سابقه باشد گردابي  مي سازد که تيمهائي چون کشاورز و استقلال اهواز و ملوان و استيل آذين و... را با خود برد .
‎کتاب مالکيت خصوصي اين تيم را از صفحه اول درست بنگاريم. اي کاش اين همه طلب کاري براي امير آصفي ها و مهراب شاهرخي ها... وجود داشت تا آن گونه دلشان را نمي شکستند

ارسال در: پنجشنبه 15 آذر ساعت 14:22 (1397/9/15)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن