کهکشاني بودن رويا يا کابوس ؟ (تورج عاطف)
شماره خبر : 150294
تيمها را نامها نمي سازنند بلکه بازيکنان در خدمت تيم بايد آنها را بوجود آورند .


 واژگان  گالکسي و اف سي هاليوود و کهکشاني ها ... از تعاريف مصطلح اين روزهاي فوتبال است . بسياري از تيمهاي مشهور جهان با اين الفاظ  در دامي افتاده اند که سر انجامي جز شکست و نابودي نداشته است .

 در بسياري از تورنمنت ها سخن از تيمهائي  شده است که انبوه ستارگانش مي توانند چشمها را بر واقعيت داشتن تيم بجاي نام ببندد اما سرانجام واقعيت فوتبال روشن مي شود و آن چيزي جز سعي و تلاش و همدلي و داشتن سربازان بيشتر بجاي سرداران مغرور براي پيروزي ارتشي نيست و بي گمان در روزهاي نقل و انتقال تيم پرسپوليس که در بين طرفدارانش به نام " ارتش سرخ " معروف است بايد به اين مسئله توجه کند.

برانکو ايوانکوويچ مردي است که چندان اعتقادي به  کهکشان ساختن ندارد . او معتقد است بازيکنانش بايد گوش به فرمان باشند و در پستهائي بازي کنند که او به آنها مي گويد و به انجام وظايفي بپردازند که برانکو به آنها ديکته کرده است.


 برانکو نياز به کالاي لوکس و پر ادعا ندارد و برايش تيم مهمتر از هر چيزي است و چه خوب است که در اين روزهاي نقل و انتقال هم به او و سربازان بسيار کار آمدش اعتماد شود.


 پرسپوليس تا پيش از نيم فصل با امتيازي برابر صدر نشين و تيم دوم  در رده سوم و بالاتر از بسياري از تيمهائي است که نه پنجره بسته نقل و انتقال داشته و نه  در مورد نيروي انساني با مضيقه از بعد تعداد مواجه بوده اند.


مرداني چون بيراوند و خليل زاده و حسيني و نور الهي و کاميابي نيا و عليپور و  عاليشاه و  رسن و منشا و نعمتي  از بهترين هاي ليگ  ايران هستند و مرداني چون مصلح وهمتي وحسين پور و اسدي و طاهر خاني  .. نشان داده اند مردان روزهاي سخت هستند ضمن آن که ترابي و رفيعي و شريفي  از نامهاي مشهور ايران بوده و بي گمان شيري هم بازيکني است که در آينده بيشتر از او خواهيم شنيد.پرسپوليس در غياب ماهيني و انصاري نيازمند يک مدافع چند پسته است که  بي گمان از نان شب هم براي تيمش واجب است اما در مورد خط حمله  و هافبک نيازمند نيست دست به دامان نامهائي شوند که مدتها است از شرايط آرماني خود دور يا خارجي ها گمنام باشد با شريفي و ترابي نيروهاي مستعدي که  در  خط حمله و مياني اش دارد بسيار غني است . نبايد به تيم فشار آورده شود که به دنبال نيروي هاي نامي و کهکشاني ساختن باشد  از ياد نبريم تجربه کهکشاني ساختن  روزگار غمخوار با بگوويچ و رويانيان با  ژوره چه بلائي بر سر تيم آورد.  
 

ارسال در: يکشنبه 9 دي ساعت 23:54 (1397/10/9)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن